Peeling

Peeling medyczny, inaczej zwany dermopeelingiem jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Jest polecany osobom w każdym wieku. Wygładza skórę i ściąga pory, pomaga utrzymać gładką i promienną cerę, poprawia koloryt skóry oraz odmładza skórę u osób dojrzałych.

Jednym z rodzajów peelingu medycznego jest peeling chemiczny - zabieg polegający na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry, natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, z mniejszą ilością zmarszczek, przebarwień i innych defektów.

Istnieje wiele substancji, które można zastosować do peelingowania skóry. Najczęściej używane są dające umiarkowany efekt kwasy owocowe, kwas migdałowy i kwas witaminy A. Mogą je bezpiecznie używać osoby nie mające wykształcenia medycznego. Lekarze medycyny estetycznej stosują przede wszystkim dwa z nich: kwas trójchlorooctowy (TCA) i kwas glikolowy dlatego, że w wysokich stężeniach pozwalają na dotarcie do skóry właściwej i dzięki temu efekt peelingu jest największy. Zalety zabiegu: • Może być wykonywany (po dobraniu odpowiedniego peelingu) w dowolnej porze roku, na wszystkich rodzajach skóry i na dowolnej partii ciała; • To zabieg szybki i prosty; • Może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga hospitalizacji; • W większości przypadków bezbolesny; Czytaj więcej

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry